Aktualności

Przygotowanie do nowego roku szkolnego z Programem Niwki

Drogie Germanistki, Drodzy Germaniści!

Wakacje w pełni, ale już za pięć tygodni początek kolejnego roku szkolnego. Poprzedni rok szkolny dostarczył nam wiele wyzwań i emocji. We wrześniu spotkamy się z uczniami po prawie półrocznej przerwie w kontakcie twarzą w twarz. Całkiem prawdopodobne, że online powróci. To ważne, aby na obie ewentualności odpowiednio się przygotować. Dlatego też przygotowaliśmy różnorodną ofertę szkoleń w ramach Programu Niwki, zarówno online, jak i stacjonarnych w RCRE w Opolu.

Zaczynamy już w drugiej połowie sierpnia powtórzeniem szkolenia online, które odbyło się w maju: „Postaw niemiecki na głowie, czyli lekcja do góry nogami” -  cz.1 (17-25.08.2020).

Dwa dni później 19.08.2020 rozpoczną się warsztaty „Kolorowo i z Klasą czyli aplikacja CANVA na Twojej tablicy” w ramach cyklu Multimedialnie na niemieckim – aplikacje i programy niezbędne do prowadzenia atrakcyjnych lekcji (Warsztaty stacjonarne 19.08.2020 i online 21.08 -1.09.2020).

W czwartek 20.08.2020 odbędą się stacjonarne warsztaty „Lekcja do góry nogami” (kontynuacja warsztatów dla uczestników poprzednich edycji szkolenia z 2018 i 2019 roku, jak również uczestników majowych warsztatów online „Postaw niemiecki na głowie…”- zapisy drogą mailową).

Kolejny tydzień to szkolenia stacjonarne dla nauczycieli dzieci młodszych: w poniedziałek 24.08.2020 warsztaty dla nauczycieli klas 1-3, przygotowujące do pracy online oraz stacjonarnej z podręcznikiem Niko -  „Interaktywna lekcja - jak przy pomocy aplikacji nauczać języka niemieckiego w szkole podstawowej?”, a w czwartek 27.08.2020 „W to mi graj, czyli rozwijanie integracji sensorycznej na lekcjach języka niemieckiego w klasach młodszych”.

W sobotę 29.08.2020 spotykamy się w Opolu na kontynuacji warsztatów rozwojowych „Emocje są ważne: rozwój emocjonalno-społeczny nauczyciela języka niemieckiego” z uczestniczkami poprzednich edycji szkoleń, które odbyły się w 2018 i 2019 roku - zapisy drogą mailową.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w poniedziałek 31.08.2020 zapraszamy na warsztaty online „Emocje są ważne: rozwój emocjonalno-społeczny nauczyciela języka niemieckiego”.

Druga część szkolenia online „Postaw niemiecki na głowie, czyli lekcja do góry nogami cz.2” dla grupy zaawansowanej rozpocznie się 1.09.2020 r.

W pierwszą sobotę września zapraszamy do Opola na kolejne warsztaty rozwojowe „Wolność emocjonalna i spokój myśli nauczyciela germanisty... Jak nie dać się zwariować i nie stracić zapału do pracy?”.

Po 24 sierpnia udostępnimy dalsze szkolenia z oferty Programu Niwki na rok 2020.

 

Kontakt:

Izabela Szczepańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje