Aktualności

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo,

zakończyła się kolejna edycja Programu Niwki. W roku jubileuszu 25-lecia istnienia Programu Niwki, w różnego rodzaju szkoleniach (warsztaty, seminaria krajowe i międzynarodowe, konferencje, konsultacje zespołowe) wzięło udział 1134 uczestników.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji programu i zapraszamy na szkolenia w przyszłym roku. Informacja o ofercie doskonalenia w ramach Programu Niwki 2018 pojawi się na stronie za ok. 2 miesiące.

Zachęcamy do skorzystania z zamieszczonych na stronie materiałów na lekcje świąteczne.

Życzymy wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych dni w 2018 roku.

Izabela Szczepańska
koordynator Programu Niwki

Zwei Euro für den Weihnachtsmann

Zwei Euro für den Weihnachtsmann - krótki, animowany i bardzo pouczający film dla uczniów młodszych oraz starszych. Myśl wartości dzielenia się z innymi wypływa ponad radość z otrzymywanych prezentów. Proponuję pracę na lekcji z moimi zadaniami opracowanymi dla różnych poziomów językowych, którą rozpoczynamy od oglądania filmu niemego. Uczniowie zaskoczeni brakiem głosu koncentrują się tylko na obrazie, włączają wyobraźnię próbując dopasować swoje teksty do tego, co widzą. Snują hipotezy, co do fabuły filmu. Następnie warto zapytać o treść, aby zobaczyć na ile zrozumieli obraz i dopiero przystąpić do pracy z proponowanymi zadaniami oglądając raz jeszcze już z włączonym głosem. Widoczna nauka płynąca z treści filmu na pewno przyda się do przedświątecznych przemyśleń w dobie tak silnie widocznego materializmu.

Załączniki

Zwei Euro für den Weihnachtsmann

 

Weihnachtswortschatz - Challenge

W Internecie aż roi się od gotowych, pięknych i kolorowych zdjęć, obrazków, fiszek o temacie Świąt Bożego Narodzenia. I chociaż wiele z nich pochodzi ze stron lub blogów angielskojęzycznych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tych źródeł korzystali również germaniści. Zapraszam do zapoznania się z kilkoma sprawdzonymi pomysłami na przedświąteczną lekcję.

Elżbieta Wydra

Załączniki

Weihnachtswortschatz Challenge

Weihnachtsbilder 1

Weihnachtsbilder 2

Finde die Reihenfolge nach dem Code

Der Streit der Adventskerzen

Der Streit der Adventskerzen - krótki tekst, który może przydać się zarówno do pracy na lekcji jak również do programu świątecznego przygotowywanego w szkole. Głęboko ukryty cel wychowawczy może być motywem do pogadanki lub dyskusji na lekcji /poziom od A1.

Agata Makiola

Załączniki

Der Streit der Adventskerzen

MICHELLE - Wer an Weihnachten glaubt…

MICHELLE

Wer an Weihnachten glaubt…

Piękny utwór "Wer an Weihnachten glaubt" jest hitem moich uczniów. Bogaty w piękną treść połączoną ze spokojną melodią, która długo jeszcze brzmi w uszach, czyli tzw. klasyczny „Ohrwurm”. Warto skorzystać z proponowanych materiałów na lekcjach z uczniami na poziomie od B1. Tekst z lukami pozwoli dokładniej zrozumieć sens i kontekst, o którym warto z uczniami porozmawiać. Dzięki zadaniom utrwalamy słownictwo bożonarodzeniowe. Życzę owocnej pracy :)

Agata Makiola

Załączniki

MICHELLE - Wer an Weihnachten glaubt

Zimtsterne

Zimtsterne - jeżeli nie mamy w szkole pieca elektrycznego i nie możemy upiec z uczniami ciasteczek, to popracujmy przynajmniej nad przepisem, który może być wykorzystany do pieczenia ciasteczek w domu z mamą lub babcią. Rozkładamy przepis na czynniki pierwsze, filmik do zadań ma być instrukcją i wizualizacją tego co będziemy robić. Na pewno się uczniom spodoba, bo nie jest to praca z nudnym tekstem, ale praktyczna zabawa z przepisem. Mniam :) mnie już zapachniało świętami!!! Smacznego uczenia :)

Agata Makiola

Załączniki:

ZIMTSTERNE

Podkategorie

Dodatkowe informacje